
Лубенщина туристична
Завітай, щоб повернутися знову!
Із сивої давнини вас вітають Лубни!
На правому березі тихоплинної Сули, обабіч траси міжнародного значення Київ-Харків-Довжанський, у зелені садів і парків вас привітно зустрічають особливі і неповторні Лубни. Де надзвичайно чітко відчувається биття пульсу стародавнього і такого молодого міста, яке засноване, як фортеця великим київським князем Володимиром Святославовичем у 988 році! Тут завжди витає дух князівства і гримить козацька слава. Скільки відомих українців народилися на Лубенщині і кожен із них закарбував у картинах, віршах, піснях, подіях частину своєї улюбленої малої Батьківщини.
Лубни – місто, де здійснюються бажання!
Історична довідка
Ви маєте бажання доторкнутись до визначальних пластів у історії України, побачити цікаві архітектурні та історичні пам’ятки, пізнати таємниці скарбів минулих часів, довідатись про цікавих людей, або ж просто відчути атмосферу затишного невеликого містечка? Тож відвідайте Лубни на Полтавщині – одне з найдревніших українських міст, яке уособлює європейську вишуканість та щиру українську гостинність.
Засновані Лубни 988 року за указом київського князя Володимира Святославича, як одна з фортець Посульської оборонної лінії. Згадаймо знамените «Слово о полку Ігоревім»: «Коні іржуть за Сулою, дзвенить слава у Києві…» Це згадка про події 1107 року. А ще Лубни в першій половині ХVІІ ст. були «містом столичним», східною резиденцією князів Вишневецьких на території своєрідної держави в державі – «Вишневеччини». В 1596 році в ур. Солониця, за містом, кривавою битвою трагічно завершився один з перших виступів українського народу за волю під проводом Северина Наливайка.
За місце розташування на мальовничих пагорбах над Сулою в ХІХ ст. Лубни часто називали «Українською Швейцарією». Саме тоді тут жила Анна Керн (Полторацька), яка надихнула О. Пушкіна на створення знаменитої поезії «Я помню чудное мгновенье…».
В 1905р. у місті видавалась перша в Наддніпрянській Україні газета українською мовою «Хлібороб». Пережили Лубни і революційні часи, і гірке лихоліття голодомору та сталінських репресій. Своїм героїзмом лубенці відзначились у боротьбі з нацистами на фронтах Другої світової війни.
Cьогодні Лубни – сучасне промислове місто, з 1972 року має статус міста обласного підпорядкування. На його підприємствах випускаються лікарські препарати, верстати, техніка для сільського та лісового господарства, повсть, меблі, продукти харчування. В Лубнах є 9 загальноосвітніх шкіл, музична, художня та спортивна школи, лісотехнічний та фінансово-економічний коледжі, медичне училище, професійний ліцей, школа локомотивних машиністів. На охороні здоров’я жителів міста – розширена мережа лікувальних закладів. До послуг лубенців та гостей міста – краєзнавчий музей з галереєю образотворчого мистецтва, Центр культури і дозвілля, кінотеатр «Київська Русь», бібліотеки, парки культури та відпочинку, стадіон «Центральний».
Лубни дали життя багатьом нашим відомим землякам, серед них: Андрій Ромоданов – доктор медичних наук, академік, засновник школи нейрохірургії на Україні, Людмила Руденко – чемпіонка світу з шахів, Віра Роїк – Герой України, відома вишивальниця, заслужений майстер народної творчості України, Леонід Андрієвський – відомий художник, мистецтвознавець, лауреат Шевченківської премії, Володимир Малик – «український Дюма», автор відомих історичних романів і це не повний перелік талановитої, яскравої плеяди визначних діячів Посульського краю.
Тож запрошуємо вас до міста, яке відкрите для кожного, в якому хочеться жити, працювати і відпочивати.
Welcome to Lubny!!!
Видатні особистості Лубенщини
Міські туристичні атракції
Дізнайся, які місця варті твоєї уваги!
Для початку перегляду карти-історії оберіть будь-який проєкт з лівої частини списку
Туристичні атракції громади за межами міста
Дізнайся, які місця варті твоєї уваги!
Для початку перегляду карти-історії оберіть будь-який проєкт з лівої частини списку
Інтерактивна мапа місць відпочинку Лубенської територіальної громади
Дізнайся, які місця варті твоєї уваги!
Для початку перегляду карти-історії оберіть будь-який проєкт з лівої частини списку
ГАРНОГО ВІДПОЧИНКУ ТА ПРИЄМНИХ ВРАЖЕНЬ!!!
Розроблено Центром розвитку інновацій