KULDĪGAS NOVADS - TERITORIJAS PLĀNOJUMS

Kuldīgas novada pašvaldība aicina iedzīvotājus iesaistīties teritorijas plānojuma izstrādē. https://ej.uz/TP2025

AKTUALITĀTES

Teritorijas plānojuma izstrādes darba grupa

Kuldīgas novada pašvaldība turpina rīkot publiskas teritorijas plānojuma izstrādes darba grupu sanāksmes. Nākošā darba grupa ir plānota trešdien, 19. februārī plkst. 17.30. Aicinām uz darba grupas diskusiju par teritoriju starp Alsungas, Ēdoles, Mucenieku, kā arī Aizputes un perspektīvo Lapegļu ielu.

Darba grupā diskutēsim par teritorijas attīstību, par nepieciešamajām izmaiņām teritorijas plānojuma funkcionālajā zonējumā un teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumos, kā arī neapbūvēto teritoriju perspektīvo izmantošanu. Darba grupas sanāksme notiks Kuldīgas attīstības aģentūras telpās, Kuldīgā, Pilsētas laukumā 3.

Papildus informācijai lūgums sazināties ar Kuldīgas attīstības aģentūras teritorijas plānotāju Kristīni Apini pa tālruni 28013159 vai rakstot elektroniski kristine.apine@kuldigasnovads.lv.

Atgādinām, ka joprojām ir iespējams iesniegt ierosinājumus plānojumam arī aizpildot anketu elektroniski vai drukātā veidā. Seko saitei: https://ej.uz/o1hj, lai piekļūtu anketai tiešsaistē vai aizpildi anketu drukātā formātā sava pagasta pārvaldē, bibliotēkā, Kuldīgas novada domē vai Kuldīgas attīstības aģentūrā.

Darba grupa par "Ķelšu ciema" teritoriju

Atsākas teritorijas plānojuma izstrādes darba grupu sanāksmes. Lai nodrošinātu iespējami lielāku iedzīvotāju līdzdalību un dažādu apkaimju attīstības potenciāla izmantošanu un problēmu risināšanu, Kuldīgas novada pašvaldība janvārī atsāk publiskas teritorijas plānojuma darba grupu sanāksmes.

Trešdien, 22. janvārī plkst. 17.30 aicinām uz darba grupas diskusiju par “Ķelšu ciema” apkaimes un tai piegulošo teritoriju attīstību. Spriedīsim par neapbūvēto teritoriju perspektīvo izmantošanu, Mucenieku un Dzirnavu ielām piegulošajām zonām, dzīvojamās un industriālās apbūves attīstības interešu saskaņošanu pie Skrundas ielas un citiem iedzīvotājiem un uzņēmējiem būtiskiem jautājumiem.

Darba grupas sanāksme notiks Kuldīgas attīstības aģentūras telpās, Kuldīgā, Pilsētas laukumā 3. Būs iespēja piedalīties arī attālināti. Aicinām sekot līdzi informācijas pašvaldības tīmekļa vietnē www.kuldigasnovads.lv, kā arī sociālo tīklu platformās.

Papildus informācijai lūgums sazināties ar Kuldīgas attīstības aģentūras vadītājas vietnieku attīstības plānošanas jomā Kasparu Rasu pa tālruni 27840580 vai rakstot elektroniski kaspars.rasa@kuldigasnovads.lv.

Līdz šim jau notikušas darba grupas visos novada pagastos un Skrundas pilsētā. Pagājušā gada rudenī tika uzsāktas diskusijas par Kuldīgas pilsētas vietējām apkaimēm, kā arī pilsētai piegulošajām teritorijām. Atgādinām, ka joprojām ir iespējams iesniegt ierosinājumus plānojumam arī aizpildot anketu elektroniski vai drukātā veidā. Seko saitei:   https://ej.uz/o1hj , lai piekļūtu anketai tiešsaistē vai aizpildi anketu drukātā formātā sava pagasta pārvaldē, bibliotēkā, Kuldīgas novada domē vai Kuldīgas attīstības aģentūrā.

Turpinām plānot novadu kopā

Kuldīgas novada pašvaldība turpina darbu pie jaunā teritorijas plānojuma izstrādes. Iedzīvotāji arvien var izteikt savu viedokli un priekšlikumus, kas būtu jāmaina līdzšinējos plānojumos un jāparedz jaunajā dokumentā. Lai uzklausītu iesaistīto pušu viedokļus par dažādu novada teritoriju attīstību tiek rīkotas publiskas darba grupas ar vietējo iedzīvotāju, uzņēmēju un citu interesentu iesaisti. Līdz šim jau notikušas darba grupas visos novada pagastos un Skrundas pilsētā. Oktobrī tika uzsāktas diskusijas par Kuldīgas pilsētas vietējām apkaimēm, kā arī pilsētai piegulošajām teritorijām.

Aicinām uz turpmākām darba grupu diskusijām:

Trešdien, 20. novembrī plkst. 17:30, spriedīsim par Veckuldīgai un Dārzniecības ielai piegulošo teritoriju attīstību.

Trešdien, 4. decembrī plkst. 17:30 runāsim par Priedaines ciema, tam piegulošās Kuldīgas pilsētas Zaļās un Zāģu ielas rūpnieciskās apbūves, kā arī apkārtējo piepilsētas teritoriju plānošanu.

Meklēsim risinājumus dzīvojamo zonu, ražošanas teritoriju, pakalpojumu objektu, publiskās ārtelpas un atpūtas zonu attīstības vajadzību un interešu saskaņošanai, kā arī nepieciešamās infrastruktūras nodrošinājumam. Darba grupu sanāksmes notiks Kuldīgas attīstības aģentūras telpās, Kuldīgā, Pilsētas laukumā 3. Būs iespēja piedalīties arī attālināti.

Aicinām sekot līdzi informācijai pašvaldības tīmekļa vietnē www.kuldigasnovads.lv, kā arī sociālo tīklu platformās. Papildus informācijai lūgums sazināties ar teritorijas plānotāju Kristīni Apini pa tālruni 28013159 vai rakstot elektroniski uz kristine.apine@kuldigasnovads.lv.

Plānosim Virkas, Tehnikas un Kaļķu ielas teritorijas attīstību

Kuldīgas novada pašvaldībā turpinās darbs pie jaunā teritorijas plānojuma izstrādes. Iedzīvotāji arvien var izteikt savu viedokli un priekšlikumus, kas būtu jāmaina līdzšinējā novada administratīvo teritoriju plānojumos un jāparedz jaunajā dokumentā.

Virkas, Tehnikas un Kaļķu ielu teritorija Ventas kreisajā krastā ir bagāta ar vēstures liecībām, kuras atspoguļojas gan apbūvē, gan teritorijas izmantojumā.  Šeit sastopami gan dabas un kultūras mantojuma aizsargāti objekti, gan mūsdienīga uzņēmējdarbība, industriālā infrastruktūra, dzīvojamā apbūve un sporta komplekss.

Pašvaldība aicina uz tikšanos – trešdien, 23. oktobrī plkst. 17:30, Kuldīgas attīstības aģentūras telpās, Kuldīgā, Pilsētas laukumā 3, lai darba grupā apspriestu, kā plānot šo teritoriju tālāko attīstību.

Kopīgi apspriedīsim:

·       Kādas izmaiņas veicamas teritorijas zonējumā un noteikumos?

·       Vai teritoriju nepieciešams dalīt mazākās apkaimēs?

·       Kādiem mērķiem nākotnē plānot teritoriju – ražošanai? Dzīvošanai? Atpūtai un tūrismam? Sporta infrastruktūras paplašināšanai? Sabiedriskajai dzīvei? Radošām industrijām?

Ikviena viedoklis ir svarīgs, nāc un piedalies!

Būs iespēja pieslēgties darba grupai arī tiešsaistē. Lai saņemtu pieslēgšanās saiti, sūti pieteikumu dalībai uz KAA@KULDIGASNOVADS.LV

Noslēgušās darba grupas pagastos

Kopš 2023. gada janvāra, kad tika uzsākta Kuldīgas novada teritorijas plānojuma 2025.-2037. gadam izstrāde, novada iedzīvotāji tiek aicināti aktīvi piedalīties plānojuma izstrādes procesā. No 2023. gada oktobra līdz 2024. gada martam norisinājās darba grupas pagastos, kurās kopā piedalījās ap 150 iedzīvotāju.

Darba grupu ietvaros tika diskutēts par spēkā esošo teritorijas plānojumu nosacījumiem un ierobežojumiem attiecībā uz pilsētu, ciemu un lauku teritorijā esošo zemes vienību izmantošanu un attīstību. Aktuālākās diskusiju tēmas no iedzīvotāju puses bija ražošanas teritoriju novietojums ciemu teritorijās, ar tūrisma jomu saistītā apbūve, uzņēmējdarbības attīstība, kā arī novada teritorijā plānotie vēja elektrostaciju projekti. Tika ierosinātas dažāda veida izmaiņas, piemērojot plānošanas dokumentu saturu aktuālai situācijai novadā.

Atgādinām, ka teritorijas plānojuma izstrāde turpinās un joprojām ir iespējams iesniegt ierosinājumu, aizpildot anketu elektroniski vai drukātā veidā. Seko saitei:  https://ej.uz/o1hj , lai piekļūtu anketai tiešsaistē vai aizpildi anketu drukātā formātā sava pagasta pārvaldē, bibliotēkā, Kuldīgas novada domē vai Kuldīgas attīstības aģentūrā.

Lai saņemtu detalizētāku informāciju par plānošanas dokumentu izstrādes procesu lūgums sazināties ar teritorijas plānotāju Kristīni Apini pa tālruni 28013159 vai rakstot elektroniski uz kristine.apine@kuldigasnovads.lv.

Pēdējā darba grupa Raņķos, pagasta pārvādē, 20. martā.



TERITORIJAS PLĀNOJUMS

Kas ir novada teritorijas plānojums?

Pašvaldības teritorijas plānojums ir ilgtermiņa teritorijas attīstības plānošanas dokuments, kurā noteiktas prasības teritorijas izmantošanai un apbūvei, tajā skaitā funkcionālais zonējums, publiskā infrastruktūra, teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi, kā arī citi teritorijas izmantošanas nosacījumi. Plānojums tiek izstrādāts visai novada teritorijai, un nodrošina skaidru un stratēģisku pamatu teritorijas ilgtspējīgai attīstībai.

Kāpēc teritorijas plānojums ir nepieciešams?

Pašvaldības teritorijas plānojums ir nepieciešams, lai stratēģiski virzītu teritorijas attīstību, līdzsvarojot ekonomiskās izaugsmes, sociālā taisnīguma, vides aizsardzības, dabas un ainavisko vērtību, kultūras mantojuma, resursu ilgtspējīgas un optimālas izmantošanas, infrastruktūras nodrošinājuma intereses. Pašlaik Kuldīgas novadā ir spēkā triju bijušo novadu teritorijas plānojumi, kas izstrādāti dažādos laika posmos un ietver atšķirīgas prasības teritorijas izmantošanai. Jaunā plānojuma izstrāde radīs vienotus noteikumus visai 2021. gadā izveidotā novada teritorijai.

Kāpēc ir svarīgi iesaistīties teritorijas plānojuma izstrādē?

Plānojuma izstrāde ir atklāts process un tajā ir svarīgi apzināt un saskaņot dažādu sabiedrības grupu un institūciju intereses, rodot kompromisu un nosakot iespējami optimālus nosacījumus teritorijas attīstībai un izmantošanai. Piedaloties plānošanas procesā ikkatram iedzīvotājam ir iespēja ietekmēt sava īpašuma, kā arī apkārtējās vides – publiskās ārtelpas, dabas teritoriju un citu zonu turpmāko attīstību.

Kā teritorijas plānojumā iekļautie risinājumi ietekmē Tevi kā zemes īpašnieku?

Teritorijas plānojums iekļauj dažādus nosacījumus un ierobežojumus attiecībā uz katras zemes vienības izmantošanu un attīstību. Tajā tiek noteikts atļautais teritorijas izmantošanas veids, jeb funkcija, attiecīgajā zonā. No funkcionālās zonas atkarīgs tas, kā tiks izmantota konkrētā teritorija – vai tajā, piemēram,  attīstīsies savrupmāju apbūve, dabas vai industriāla rakstura teritorijas. Tāpat teritorijas plānojumā tiek noteiktas prasības un ierobežojumi plānoto būvju augstumam, blīvumam un novietojumam zemes vienībā. Aicinām iepazīties ar pašlaik spēkā esošajos plānojumos noteiktajiem sava īpašuma izmantošanas noteikumiem un sniegt priekšlikumus to izmaiņām atbilstoši saviem plāniem un interesēm. Katrs priekšlikums tiks izvērtēts un iekļauts plānojumā vai arī sniegta pamatota atbilde, ja tas pilnībā vai daļēji nebūs iespējams.

Kā iesaistīties plānojuma izstrādes procesā?

Plānošanas procesā ir iespējams iesaistīties divos veidos - aizpildot anketu un piedaloties darba grupās. Anketu ir iespējams aizpildīt elektroniski vai drukātā veidā.

Mums ir svarīgs iedzīvotāju viedoklis visa attīstības plānošanas procesa laikā. Tāpēc lūdzam Jūs aizpildīt šo priekšlikumu anketu gadījumā, ja Jums ir kādi priekšlikumi, ko vēlaties darīt zināmu mums!


 PRIEKŠLIKUMI 

  • Aizpildi anketu drukātā formātā sava pagasta pārvaldē, bibliotēkā, Kuldīgas novada domē vai Kuldīgas attīstības aģentūrā.

 KONTAKTI 

Papildus informācijai lūgums sazināties ar teritorijas plānotāju Kristīni Apini


IZSTRĀDES PROCESS

Ar Kuldīgas novada domes 2023. gada 26. janvāra lēmumu ir uzsākta Kuldīgas novada teritorijas plānojuma 2025.-2037. gadam izstrāde. Novada iedzīvotāji tiek aicināti aktīvi piedalīties plānojuma izstrādes procesā.

26.01.2023

Uzsākta Kuldīgas novada teritorijas plānojuma 2025.-2037. gadam izstrāde.

01.05.2023

Uzsākta iedzīvotāju priekšlikumu saņemšana un izskatīšana.

18.10.2023

Uzsāktas teritorijas plānojuma izstrādes darba grupas pagastos.

20.03.2024

Noslēgušās teritorijas plānojuma izstrādes darba grupas pagastos.

20.05.2024

Tiek apkopota informācija no darba grupām pagastos un iesniegtajiem ierosinājumiem. Iedzīvotāju ierosinājumu saņemšana turpinās. teritorijas plānojuma izstrāde turpinās un joprojām ir iespējams iesniegt ierosinājumu, aizpildot anketu:  https://arcg.is/OurrK0 

23.10.2024

Darba grupa par Virkas, Tehnikas un Kaļķu ielas teritorijas attīstību.

06.11.2024

Darba grupa par Piltenes ielai piegulošo apkaimju attīstību.

20.11.2024

Darba grupa par Veckuldīgai un Dārzniecības ielai piegulošo teritoriju attīstību.

04.12.2024

Darba grupa par Priedaines ciema, tam piegulošās Kuldīgas pilsētas Zaļās un Zāģu ielas rūpnieciskās apbūves, kā arī apkārtējo piepilsētas teritoriju plānošanu.

22.01.2025

Darba grupa par "Ķelšu ciema" teritorijas attīstību.

19.02.2025

Darba grupa par teritoriju starp Alsungas, Ēdoles, Mucenieku, kā arī Aizputes un perspektīvo Lapegļu ielu.

31.12.2025

Plānots teritorijas plānojuma izstrādes noslēgums.

KARTE

Interaktīvā kartē pieejama informācija par izstrādes procesu.

TERITORIJAS PLĀNOJUMS - IZSTRĀDE KARTE

Pēdējā darba grupa Raņķos, pagasta pārvādē, 20. martā.